www.katakomby.cz

Katakomby Klatovy

Vítejte

NabídkaNová expozice

026.jpg Expozice je instalována v původních prostorách krypt, dnes nazývaných katakomby, a jezuitského gymnázia. Vypráví návštěvníkům příběh barokních jezuitských Klatov. Obsahuje dobové listiny, historické předměty, modely staveb či dokumentární filmy. Expozice využívá multimediálních prvků. V nově zpřístupněných částech lze vidět hrobku Koců z Dobrše, cisternu na vodu i systém spouštění rakve do původně nepřístupných krypt. Pietní prostory, kde spočívají mumifikovaná těla, doplňuje seznam pochovaných a panel s nákresem ventilačního systému. Nově je zpřístupněná krypta s ostatky objevenými při rekonstrukci v r. 2020. 

Virtuální prohlídku expozice naleznete zde, doufáme, že vás inspiruje k prohlídce osobní. Otevírací dobu a další potřebné informace najdete zde.

012.jpg

Ventilační systém a mumifikace

Důmyslný ventilační systém se podílel na procesu přirozené mumifikace těl. Na začátku 20. století však byl poškozen, což zapříčinilo rozpad 140 mumifikovaných těl. Zničené mumie byly v roce 1937 pohřbeny na hřbitově sv. Jakuba v Klatovech. Dnes je ventilační systém plně obnoven a o posledních 38 mumifikovaných těl pečují konzervátoři. Na několika místech lze vidět zakončení otvorů původního barokního ventilačního systému.

Fotografie

Více fotografií naleznete v sekci fotogalerie.

Velikost textu: K K K

Aktuálně

více...
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ – Zachovejte licenci 4.0, Mezinárodní License
Stanislav Haviar (návrh & správa stránek) | Občanské sdružení Klatovské katakomby (obsah) | Karel Nováček (foto)
2019