www.katakomby.cz

Katakomby Klatovy

Projekt rekonstrukce

NabídkaZpět

Klatovské katatakomby 2010

Aktuality z rekonstrukce

16. 08. 2011

Rekonstrukce katakomb se chýlí ke svému konci.

Další informace o rekonstrukci najdete na stránkách projektu www.kk2010.cz.

Rekonstrukce katakomb úspěšně pokračuje

Rekonstrukce katakomb úspěšně pokračuje. Nejvýznamnější změnou je osazení posuvných skleněných dveří, které oddělují prostory vytápěné expozice od chladných prostor, ve kterých budou uloženy mumie. Hotové jsou ocelové konstrukce, na které se budou v nejbližších dnech montovat podlahy z nerezového perforovaného plechu. Před dokončením je osazování kovaných mříží, zábradlí. Dokončené jsou rozvody elektrotechniky a vzduchotechniky, osvětlení i ozvučení.

kk2010-rekonstrukce-pokracuje-1.jpgkk2010-rekonstrukce-pokracuje-2.jpg


Termín otevření

Oprava klatovských katakomb vzbudila nebývalý zájem, se kterým se znovu a znovu objevuje otázka, kdy bude možné si „nové“ katakomby prohlédnout. Odpověď jsme hledali u osoby nejpovolanější, u předsedy o. s. Klatovské katakomby Ing. Václava Chrousta.

„Celý projekt bude dokončen do 31. října 2011. Takže katakomby budou otevřeny již během tohoto podzimu. V listopadu počítáme s jakýmsi zkušebním provozem, během kterého zjistíme, jestli je celá expozice tak bezvadná, jak ji chceme mít. V té době již budou katakomby otevřené, ale jejich skutečné a slavnostní otevření plánujeme do období okolo 8. prosince 2011. Na tento den připadá svátek Neposkvrněného početí Panny Marie, jemuž je jezuitský kostel zasvěcen, a tak je spojení těchto dvou slavnostních událostí příhodné.“

Prosinec? To je už dávno po letní turistické sezóně. Chcete tím říct, že pro klatovské katakomby turistická sezóna neplatí, nebude platit?

„Přesně tak. Do budoucna předpokládáme, že katakomby budou otevřeny jedenáct měsíců v roce. Dvanáctý měsíc pak bude využit k úpravám a opravám, aby byla expozice stále co nejlepší a nejhezčí. Nicméně v roce 2012 bude expozice přístupná veřejnosti po celý rok.“

Děkujeme za informace.

Klatovské katakomby budou přístupné bezbariérově

Pro vozíčkáře i pro všechny, kterým dělaly problémy schody vedoucí do původní expozice, máme dobrou zprávu. Zrekonstruované katakomby budou přístupné bezbariérově. Kromě toho se podařilo vybudovat i bezbariérovou toaletu.

kk2010-bezbarierove-2.jpg

Karel Viták

Velikost textu: K K K

Aktuálně

více...
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ – Zachovejte licenci 4.0, Mezinárodní License
Stanislav Haviar (návrh & správa stránek) | Občanské sdružení Klatovské katakomby (obsah) | Karel Nováček (foto)
2019