www.katakomby.cz

Katakomby Klatovy

Základní informace

NabídkaProhlídkový okruh Jezuitský kostel

 Prohlídky započnou po rekonstrukci 1. 8. 2021


Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. IgnáceNávštěvnická trasa začíná  u vchodu do katakomb, odkud návštěvníci přejdou přes bývalou jezuitskou kolej a spojovací zasklený můstek (navržený architektkou Evou Jiřičnou) přímo do sakristie.

NoveK_01.jpgKlatovský jezuitský kostel je vedle Černé věže architektonickou dominantou města a především se svému římskému vzoru chrámu Il Gesú přiblížil nejvíce ze všech jezuitských kostelů v naší vlasti. Na stavbě kostela se postupně podíleli čtyři velmi slavní architekti barokního období: Carlo Lurago (v Praze upravoval kostel sv. Salvátora na Starém Městě, v německém Pasově přestavoval chrám sv. Štěpána), Domenico Orsi (pracoval na stavbě pražského Klementina či jezuitské koleji v Kutné Hoře) a vše nasvědčuje tomu, že zde působili také Kryštof Dientzenhofer a jeho syn Kilián Ignác Dientzenhofer.

Kostel je zasvěcen Neposkvrněnému početí Panny Marie a zakladateli jezuitského řádu sv. Ignáci z Loyoly. Je majetkem římskokatolické církve, prohlídky proto probíhají v úzké spolupráci s klatovskou farností.

svOenestin

Velikost textu: K K K

Aktuálně

více...
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ – Zachovejte licenci 4.0, Mezinárodní License
Stanislav Haviar (návrh & správa stránek) | Občanské sdružení Klatovské katakomby (obsah) | Karel Nováček (foto)
2019