www.katakomby.cz

Katakomby Klatovy

Základní informace

NabídkaProhlídkový okruh IV. – Arciděkanský kostel

Prohlídkový okruh arciděkanský kostel začíná v katakombách, průvodce provede návštěvníky přes klatovské náměstí Křížovou ulicí až k arciděkanskému kostelu. Cestou se zmíní o místě, kde stával rodný dům Václava Matěje Krameria, jehož rodina měla mnoho společného i s kostelem.

V rámci prohlídky zavede návštěvníky nejen do kostela, kde jim poutavě přiblíží dějiny stavby a historii zázračného obrazu (spojeného se severoitalským městem Re), ale především na levou emporu, odkud se návštěvníkům v majestátném tichu naskytne jedinečný pohled na nasvícený zázračný mariánský obraz.

Následuje vstup do krypty, ve které jsou na informačních panelech přiblíženy dějiny kostela a historie architektonických změn včetně poslední velké rekonstrukce na přelomu 19. a 20. století, kterou inicioval Josef Hlávka a řídil sám Josef Fanta. Spatří také unikátní vzkaz Krameriova otce na jednom z pilířů krypty. Tím se v podstatě uzavírá onen kruh, neb Václav Matěj Kramerius byl asi nejslavnějším a nejznámějším absolventem klatovského jezuitského gymnázia.

Kostel je farním kostelem římskokatolické církve, prohlídky proto probíhají v úzké spolupráci s klatovskou farností.

Další informace na www.klatovske-kostely.cz.

Velikost textu: K K K

Aktuálně

více...
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ – Zachovejte licenci 4.0, Mezinárodní License
Stanislav Haviar (návrh & správa stránek) | Občanské sdružení Klatovské katakomby (obsah) | Karel Nováček (foto)
2019